Przeskocz do treści

Maraton Matematyczny

W Szkole Podstawowej w Róży 27.05.2023r. odbył się gminny turniej pod nazwą “Maraton Matematyczny”  dla uczniów szkoły podstawowej kl. IV – V. Głównym celem turnieju było ukazanie matematyki, jako dziedziny obecnej w naszym życiu, kształcenie umiejętności współpracy w zespole oraz stworzenie dobrej zabawy. W turnieju wzięło udział 10 trzyosobowych drużyn ze wszystkich szkół w gminie.

 Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności w pięciu konkurencjach: test, krzyżówka, zadania tekstowe, rebusy i zadania krótkiej odpowiedzi. Rywalizacja była bardzo emocjonująca. Opiekunowie grup pracowali w komisji konkursowej.

Zwycięzcą Maratonu Matematycznego został zespół z SP Grabiny, drugie miejsce zajęli uczniowie z SP Czarna “A”, a trzecie z SP Głowaczowa. Pozostali uczestniczy otrzymali wyróżnienie, rywalizacja była bardzo wyrównana.

Konkurs zorganizowały Danuta Chęciek i Edyta Składzień -nauczycielki matematyki w SP Róża. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki, a laureaci pierwszych trzech miejsc również nagrody rzeczowe: kalkulatory, piórniki i mazaki.

 Turniej odbył się w przyjaznej atmosferze. Wszyscy uczestnicy, jak również ich opiekunowie zasłużyli na wielkie uznanie. Warto organizować takie konkursy, ponieważ kształtują one umiejętność współpracy w grupie oraz stwarzają możliwość pokazania swojej wiedzy przez uczestników. 

D.Ch.