Przeskocz do treści

Maraton Matematyczny

26 kwietnia br. w Publicznej Szkole Podstawowej w Róży odbył się,  już po raz kilkunasty,  gminny turniej „Maraton Matematyczny”. Głównym celem turnieju było ukazanie matematyki, jako dziedziny obecnej w naszym życiu, kształcenie umiejętności współpracy w zespole oraz stworzenie dobrej zabawy. W turnieju wzięło udział 12 trzyosobowych drużyn z klas V i VI z wszystkich szkół naszej gminy oraz jednego zespołu z Woli Wielkiej.

 Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności w pięciu konkurencjach: test, krzyżówka, zadania tekstowe,wykreślanka i zadania krótkiej odpowiedzi.Opiekunowie grup pracowali w komisji konkursowej.

Zwycięzcą Maratonu Matematycznego został zespół z  Chotowej, drugie miejsce zajęli uczniowie z Jaźwin, a trzecie  zespół z  Róży po dogrywce z zespołem z Woli Wielkiej. Pozostali uczestniczy otrzymali wyróżnienie, rywalizacja była bardzo wyrównana.

Konkurs zorganizowały Danuta Chęciek i Edyta Składzień - nauczycielki PSP z  Róży. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki, a laureaci pierwszych trzech miejsc również nagrody rzeczowe.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.