Przeskocz do treści

4 kwietnia – Dzień MarchewkiOrganizatorem Dnia Marchewki w klasie I była pani Alina Lasko – wychowawczyni tej klasy. Celem obchodów tego święta było zachęcenie dzieci do spożywania marchwi i ich przetworów jako źródła witamin, jak również wyrabianie wśród dzieci nawyku zdrowego odżywiania oraz doskonalenie umiejętności zgodnego współdziałania w zespole.
Tego dnia w wystroju klasy uwagę zwracała dominacja barwy pomarańczowej głównie w kolorze ubrań dzieci i nauczycielki. Uczniowie przynieśli maskotki -marchewki i króliki.
Dzień ten dał możliwość skosztowania marchewkowych pyszności i rozkoszowania się ich smakiem. Pierwszaki ze smakiem zjedli pyszne, marchewkowe muffinki upieczone przez Panią Dominikę Powaga. (Dziękuję😉)
Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia z marchewkową fotobudką. W ten dzień odwiedził nas też prawdziwy, biały, puszysty królik Andrzejek dzięki uprzejmości jego właściciela Szymona Wójcika. Uczniowie mieli okazję go pogłaskać, nakarmić marchewką i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Bardzo dziękuję pani Ani Wójcik za pomoc w organizacji tego smacznego i wesołego święta w naszej klasie.
Ten dzień był wyjątkowy, a po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie pierwszaki będą zadowolone, zdrowe i uśmiechnięte.


AKL