Przeskocz do treści

Dzień Drzewa

Z okazji Dnia Drzewa 10.10.2023 nasza szkoła przystępuje do Akcji #sadziMY

Lasy, drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie.
Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas
.  
Lasów w Polsce stale przybywa, zajmują już jedną trzecią powierzchni kraju.Akcję #sadziMY organizujemy po to, żeby jednoczyć nas wszystkich wokół przyrody, bo to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować.

Weź sadzonkę i zasadź!

 Z Okazji Dnia Drzewa przypadającego 10 października nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji #sadziMY, akcja została przeprowadzona 5.10.2023 z inicjatywy nauczyciela biologii Aliny Kuta- Lasko oraz przedstawiciela Rady Rodziców Pani Anny Wójcik . Pozyskaliśmy 100 sadzonek sosny z Nadleśnictwa Dębica, które rozdaliśmy chętnym uczniom i rodzicom.

Dziękujemy wszystkich uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za wzięcie udziału w naszej akcji. Życzymy, aby sadzonki wyrosły na piękne drzewa, niech cieszą oczy i radują serce, a dodatkowo produkują tlen, oczyszczają powietrze i wpływają korzystnie na nasz klimat. Już dziś zapraszamy na kolejną edycję akcji w przyszłym roku.